گواهی SSL EV نوار سبزرنگ چیست ؟

گواهی SSL  EV نوار سبزرنگ چیست ؟

Extended Validation SSL مخفف اعتبار سنجی گسترش یافته می باشد . بصورت خلاصه در وبسایت سرو سرور این مدل با نام EV SSL قید شده است . البته در مفاهیم SSL امنیت تمامی این مدلهای گواهینامه  ssl  تقریبا در یک سطح می باشد یعنی همه در یک سطح امنیت کلیدسازی می شوند بنابراین همگی معتبر هستند اما چیزی که این مدل ها را با هم متفاوت می سازد اعتباری است که فرد تهیه کننده sslدارد شرکت معتبری است یا شخص و یا فردی عادی .

 

چگونه گواهی SSL EVصادر می گردد ؟

برای صدور این مدل گواهینامه ssl حتما می بایست یک شرکت باشید ثبت شده و دارای مدارک کامل بنابراین افراد بهیچ وجه امکان دریافت این مدل گواهی ssl را نخواهند داشت . در این پروسه صادرکننده یا CA Authority اقدام به بررسی مدارک نموده و تایید می نماید که این گواهی ssl قابل صدور برای این شرکت خواهد بود یا خیر . مدارک مورد نیاز برای این مدل گواهی ssl همانند گواهی OV است . بعد از اطمینان پیدا کردن از  اعتبار شرکت و یا مجتمع فرهنگی و یا سازمان اداره بانک و موسسه و غیره مابقی مراحل همانند صدور  یک گواهی ssl ساده مدل DV خواهد بود

چه مدارکی برای صدور گواهی SSL EV لازم هست ؟

تمامی مدارک می بایست رسمی با مهر و زارت امور  خارجه و دادگستری باشند

  • ترجمه رسمی روزنامه تاسیس شرکت و آخرین تغییرات
  • ترجمه رسمی قبوض
  • اسکن پاسپورت رابط
  • نامه معرفی نامه بزبان انگلیسی 

با مدارک بالا دراکثریت موارد  امکان صدور گواهی EV توسط شرکت سروسرور وجود دارد تنها در پاره ای از مواقع ممکن هست این مدارک  مورد تایید قرار نگیرد .

آیا گواهی ssl  با نوار سبزرنگ جلوگیری از فیشینگ می کند؟

یکی از مواردی که در جهان برای جلوگیری از Phishing بوجود آمده گواهی ssl ای وی است . این مدل گواهی با نمایش دادن نام اصلی شرکت در پشت نام دامنه کاربر را مطمئن می سازد که دقیقا با سایت آن بانک شرکت و یا سازمان سرو کار دارد و این سایت نمی تواند فیشینگ یا جعلی باشد . توجه داشته باشید می بایست همیشه طبق قوانین در پشت نام دامنه حتما آدرس شرکت قید گردد در غیر اینصورت درصورتیکه نام برند قید گردد مطمئنا این شرکت یک جاعل هست .

 

نمایش گواهینامه EV ssl  در مرورگرها به چه شکل هست ؟

هر مرورگری به شکل خود گواهینامه های ssl مختلف را نمایش می دهد اما در اینجا ما چند مدل نمایش مدل گواهی ssl را در مرورگرهای مختلف نمایش می دهیم .

در تمامی مرورگرها قفل سبز رنگ بهمراه نوارسبزرنگ گواهی ssl EV نمایش داده می شود همچنین نام شرکت بصورت سبزرنگ نمایش داده می گردد .

m21

فواید استفاده از گواهی ssl EV چیست ؟

این مدل  گواهینامه SSL EV نمایش دهنده اعتبار و اقتدار شرکت تهیه کننده می باشد و دلیل آن این است که شرکت معتبر بوده و تمامی مدارک لازم را داشته خود را توانسته در سطح جهانی معرفی نمایند و هزینه ی بالایی نیز برای این مدل گواهی پرداخت کرده است . مورد دیگر جلوگیری از فیشینگ هست که نمایش دهنده این می باشدکه هم شرکت برای کاربران خود اهمیت زیادی برخوردار هست هم اینکه کاربران دیگر درگیر صفحات جعلی و شاید ضرر و زیان های مالی در این رابطه نخواهند  شد . همچنین کاربران نیز با دیدن نام شرکت اطمینان بیشتری در زمان خرید و پرداخت خواهند داشت .

چه کسانی بهتر است از گواهی SSL EV نوار سبزرنگ استفاده نمایند ؟

بهترین مخاطب این سرویس ها شرکت های معتبر ، بانک ها موسسات مالی اعتباری سازمان ها شهرداریها و ادارات دولتی و در کل مراجع معتبر می باشند .

گواهی SSLEv چه مدلهایی دارد ؟

این مدل گواهینامه   SSL  خود به دو مدل تقسیم بندی می شود

مدل گواهی SSLEV عادی : این مدل گواهینامه ssl فقط یک ساب دامنه و یا دامنه اصلی را ساپورت می نماید یعنی تنها می توانید یا یک نام مثل نام دامنه sarvssl.com را بدون پیشوند www با آن امن کنید و یا یک ساب دامنه مثلا نام  www.sarvssl.com  و یا my.sarvssl.com بدین معنی که فقط یکی از موارد ذکر شده را می توان امن کرد و برای امن کردن دیگر نام ها باید جداگانه خرید گواهی ssl EV بنمایید .

مدل گواهی SSL EV Multidomain : این مدل بیشتر بدرد کسانی می خورد که می خواهند چند ساب دامنه  را با هم امن کنند بطور مثال  sarvssl.com و sarvssl.irو my.sarvssl.com این سه ساب دامنه می توانند در یک گواهی sslev خرید شوند و مسلما قیمت نیز از خرید 3 عدد گواهی ssl ev جداگانه ارزانتر هست .

توجه داشته باشید گواهینامه SSL EV مدل وایلدکارد یا Wildcard را ساپورت نمی کند . .

چگونگی خرید  گواهی SSL EV ؟

برای خرید گواهی SSL می توانید از طریق وبسایت sarvssl.com با قسمت خرید در ارتباط باشید . سرو سرور در کمتر  از 1 هفته کاری این مدل گواهینامه را برای کاربران خود صادر می نماید .