گواهینامه ایمیل Email Certificates

گواهینامه ایمیل Email Certificates یا با نام دیگر SMIME گواهینامه هایی دیجیتال هستند که برای امن کردن ایمیل ها استفاده می شوند زمانیکه شما ایمیلی را با استفاده از گواهینامه ایمیل اضافه می کنید و تنها فرد دریافت کننده امکان باز کردن و رمزگشایی را دارد . بدین ترتیب دریافت کننده مطمئن خواهد بود که ایمیل دریافت شده بدون هیچ تغییری می باشد .

چرا به گواهینامه ایمیل نیاز داریم ؟

همانند گواهینامه ssl که برای امن کردن سایت استفاده می شود این مدل هم برای امن کردن ایمیل استفاده می گردد هر ایمیل در زمان ارسال از میان سرورهای مختلفی تبادل می شود درصورتیکه ایمیل رمزنگاری نشود امکان دارد در میان میل سرورها بدست افراد دیگری رسیده و مطالعه شود بنابراین ممکن است بسیاری از اطلاعات امن از دست برود بنابراین استفاده از رمزنگاری ایمیل باعث خواهد شد ایمیل در میان راه بصورت رمز بوده و بصورت کاملا امن منتقل شود .بهترین مدل این گواهینامه ssl نیز مدل Smime می باشد که امن ترین هم هست .

چگونه گواهی SSL ایمیل دریافت کنیم ؟

برای دریافت این مدل از گواهینامه تنها کافیست درخواست خود را از طریق سایت و یا سیستم پشتیبانی ارسال کنید تا قیمت و مراحل کار برای شما شرح داده شود .

چگونه گواهینامه SMIME را نصب کنیم ؟

برای نصب این مدل گواهینامه تنها کافیست از دانشنامه سایت sarvssl.com استفاده کنید

smime-1

چگونه یک SMIME کار می کند ؟

زمانیکه این مدل گواهینامه را نصب کردید یک ایمیل امضا شده به فردی که می خواهید ایمیل های امن به شما بفرستد می فرستید . بصورت اتوماتیک این گواهینامه دانلود شده و به لیست تماس های کاربر دیگر اضافه خواهد شد. بعد از این لیست تماس های شما می توانند با کلیک روی دکمه encrypt ایمیل هایی امن شده به شما بفرستند .

 

کدام کلاینت های ایمیل از ان استفاده می کنند ؟

  • Microsoft Outlook
  • Outlook Express
  • Mozilla Thunderbird
  • Apple Mail.app
  • Netscape Messenger
  • Qualcomm Eudora